Do you need to speak to our experts?
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout using your account
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
| Product Name | USB Type C Male to USB 2.0 Type A Male Cable 480Mbps 3A 20V 3m |
|---|---|
| SKU | 009726 |
| Stock Status | Need more? Contact sales for details |
| Country of Manufacture | China |
| EAN | 5055781241055 |
| MPN | USB3C-941-3m |
| Colour | Black |
| Ends | USB Type A, USB Type C |
| Features | USB 3.1 Gen1 |
| Length | 3m |
| Type | Cable |
| USB Version | USB 2.0 |
| RoHS Compliant | Yes |
Do you need to speak to our experts?
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.