Do you need to speak to our experts?
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout using your account
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
| Product Name | C6 CAT6-CCA UTP RJ45 Ethernet LSZH Networking Cable White 0.5m |
|---|---|
| SKU | 005031 |
| Stock Status | 400 more due around 21st July |
| Country of Manufacture | China |
| See All Variations | See All Variations |
| EAN | 5055383450312 |
| MPN | LHT6-600W |
| Conductor Construction | Solid |
| Colour | White |
| Ends | C6, RJ45 |
| Ethernet Version | Cat5E-CCA, Cat6 |
| Features | Low Smoke Zero Halogen |
| Jacket/Sheath Material | LSZH (Low Smoke Zero Halogen) |
| Length | 0.5m |
| Type | Cable |
| RoHS Compliant | Yes |
Do you need to speak to our experts?
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.