Do you need to speak to our experts?
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout using your account
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Checkout as a new customer
Creating an account has many benefits:
Mini DisplayPort to DisplayPort cable for use with Apple computers or graphics cards with mini DisplayPort output.
Mini DisplayPort to DisplayPort cable
Male to male
Resolutions supported: 1 & 2m 2160p @60Hz 3m 2160p @30Hz 5m 1080p
Available in white or black
Gold connectors
This adaptor can only be used from MiniDisplay port source device to screen / display.
| Product Name | Mini-DisplayPort Male Plug to Display Port Plug Monitor Cable Black 3m |
|---|---|
| SKU | 010048 |
| Stock Status | Need more? Contact sales for details |
| Country of Manufacture | China |
| See All Variations | See All Variations |
| EAN | 5055781242359 |
| MPN | CDLMDP-103K |
| Colour | Black |
| Ends | Mini-Displayport |
| Length | 3m |
| Type | Cable |
| RoHS Compliant | Yes |
Do you need to speak to our experts?
This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.